streda 20. decembra 2017

Vianočné darčeky na poslednú chvíľu

Krásny večer, dámy!
Niekedy mám pocit, že Vianoce sú každý rok o tom istom a že sa z nich vytráca všetko to potešenie. Ako keby išlo už len o to, kto komu kúpi lepší/krajší/drahší darček a tie spoločne strávené chvíle sú len o tom rýchlo sa najesť a hrrr sa pod stromček. Baví vás to ešte takto? Tento rok som v snahe nájsť perfektný darček strávila naháňaním sa po obchodoch niekoľko dlhých hodín a musím sa priznať, že pre otca sa mi podarilo ukoristiť (snáď) dokonalý darček až dnes a aj to len úplnou náhodou. 

A tak si vravím - som fakt jediný magor, ktorý nevie, čo má kúpiť svojim blízkym pod stromček? Možno som a možno nie, každopádne práve moja neschopnosť kupovať darčeky ma priviedla k myšlienke spísať zoznam darčekov pre tých, ktorí už tradične vianočné nákupy nestíhajú. Ono je to v konečnom dôsledku vlastne aj jedno, či ste na to iba nemali čas, či vám až doteraz chýbali peniaze alebo vám skrátka len došla fantázia. Tu je niekoľko mojich tipov na LAST-MINUTE VIANOČNÉ DARČEKY...

Last minute gifts
1. Darček pre mamu
- ženy sa vždy potešia kozmetike a za seba môžem povedať, že čím viac, tým lepšie. Podľa osobnosti vašej mami zvoľte buď to pečujúcu alebo dekoratívnu kozmetiku. Ak si trúfate, poobzerajte sa aj po luxusnejších parfémoch, tie vždy potešia

2. Darček pre otca
- tak toto bol u mňa najväčší problém. Dlho som hľadala niečo fakt zaujímavé čo by ocenil, no pravda je, že kvôli nášmu chabému vzťahu netuším čo mu dať. Všetko čo potrebuje, si kupuje sám počas celého roka, takže nech už mu kúpim čokoľvek, určite to potrebovať nebude. A tak som sa rozhodla vybrať pre neho decentný parfém, ktorý pristane jeho typu. Parfémom človek nikdy nič nepokazí.

PRO TIP: ak to chcete dotiahnuť k dokonalosti, kúpte mu kazetu so sprchovým gélom a parfémom identickej vône. Aspoň pri odchode z domu nebude páchnuť ako keby na seba striekol každý tester v parfumérii.

3. Darček pre brata
- s bratom je to už o kúsok jednoduchšie, lebo väčšinou darčeky vyberáme z vtipných oblastí. Aspoň teda ja tomu svojmu. Zaujímavé môžu byť takéto veselé voňavé guľôčky do topánok. Vec je to praktická, no zábavná zároveň.

4. Darček pre dedka
- dedko je osoba veľmi dôležitá a tak k nemu treba aj pristupovať. Páni v zrelšom veku rozhodne neocenia nejaké high-tech vychytávky a preto odporúčam vsadiť na decentný darček. Toho môjho by určite potešila kvalitná súprava na holenie.

5. Darček pre kamarátky
- u kamarátok platí to isté ako u súrodencov - veselé veci víťazia. Tieto darčeky nemusia stáť veľa, no mali by byť milé a trocha bláznivé - skrátka niečo, čo vyčarí úsmev na tvári. Môže to byť prívesok, plyšák alebo akákoľvek iná drobnosť, ktorá vám aj po rokoch pripomenie spoločne strávené chvíle.

6. Darček pre sestru
- hoci som sama sestru nikdy nemala, viem si predstaviť, čo by som jej k Vianociam kúpila. Bolo by to niečo, čo by som sama chcela vyskúšať. Ideálne by to bola nejaká farebná kozmetika, možno pleťové masky vo veselých obaloch. Skrátka niečo funny.

7. Darček pre babku
- Babke tradične každý rok kupujem sypané čaje, no tento rok mi vzišlo na um obdarovať ju voňavou sviečkou, ktorá vyčarí dokonalú vianočnú atmosféru.

8. Darček pre kolegyňu
- toto je pre mňa ťažší oriešok, pretože som v novej práci, navyše s novou kolegyňou a tak neviem odhadnúť, či odo mňa očakáva vianočný darček alebo nie. Pre každý prípad však budem mať poruke nejaký malý darček, ktorý ju poteší, ale z ktorého nebude mať pocit, že mi je nejako zaviazaná v prípade, ak ona pre mňa darček nebude mať pripravený.

Ako môžete vidieť, všetky darčeky, ktoré som v článku spomenula, sa dajú veľmi ľahko zohnať. Práve vďaka tomu máte šancu nakúpiť ich ešte počas posledných dní, ktoré nám do Vianoc ostávajú. Aké sú vaše tipy na vianočné darčeky na poslednú chvíľu?

3 komentáre:

 1. Veľmi pekne si to zhrnula Zuzi :) Nakúpila som podobné darčeky ako ty :) Kozmetiku a sviečky kupujem najčastejšie, tie potešia takmer každého :) Možno že ešte takým last minute tipom by mohla byť kniha, no ak človek nejde kúpiť konkrétny kúsok, môže byť výber celkom dosť komplikovaný a zdĺhavý.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kniha je tiež skvelý nápad, akurát ja nejak nemám prehľad o tom, čo ľudia v mojom okolí radi čítajú, takže si netrúfam vyberať im knihy. V takom prípade ale môže byť fajn kúpiť darčekovú poukážku do kníhkupectva, tým človek určite nešľapne vedľa :-)

   Odstrániť
 2. Love your post dear ♥
  If you want you can check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem, že ste článok dočítali až do konca. Nebojte sa zapojiť do diskusie - na mojom blogu vládne sloboda prejavu :-)