Spolupráca

Firmy, s ktorými spolupracujem


Zopár slov o blogu Kráska & Zviera

Tento blog vznikol z pôvodného blogu Sue and colours v roku 2012. V súčasnosti ho čítajú ľudia vo viac ako 80 krajinách sveta a to na všetkých kontinentoch Zeme. Denná návštevnosť pravidelne dosahuje trojcifernú hodnotu. Doposiaľ najvyšší denný počet pozretí je 1734. Počet odberateľov prostredníctvom GFC prekročil hranicu 470 ľudí, na facebooku je to vyše 700 fanúšikov a na instagrame viac než 500 followerov. Aj keď štatisticky môj blog dosahuje krásne čísla, neopakovateľnú radosť mi robí práve úprimná odozva a pochvala priamo od čitateľov.

Výber z denných štatistík za máj 2017, kedy som po dlhšej neaktivite znova začala prispievať na blog


Predtým, než nadviažeme spoluprácu, by ste mali vedieť, že...

Po dlhoročných skúsenostiach v oblasti spolupráce so širokou škálou značiek a obchodov zisťujem, že smer, ktorým chcem kráčať, sa deň po dni prirodzene mení a vyvíja, rovnako ako sa vyvíjam ja a moja osobnosť. Aby sa blog nestal len jedným z mnohých, snažím sa ku každej spolupráci pristupovať s čo najväčším citom a venovať jednotlivým spoločnostiam dostatok priestoru. V praxi to znamená zodpovedný výber partnerov blogu, ich prezentácia nielen na tu blogu, ale i na sociálnych sieťach a v osobnom živote. Zastávam názor, že spolupráca nekončí bodkou za poslednou vetou v recenzii, ale mala by nás sprevádzať v celej našej existencii. Nedokážem preto spolupracovať so značkami, ktorým nedôverujem, alebo ktoré sa snažia potlačiť moju osobnosť a názory. Je pre mňa dôležité budovať si s každým partnerom blogu osobitný, výnimočný vzťah a mám radosť, že sa mi to darí.

Hoci sa zaujímam aj o zahraničné produkty, v budúcnosti by som sa chcela zamerať v prvom rade na prezentáciu a podporu miestnych výrobcov. Myslím, že je dôležité aby sme si vedeli vážiť to, čo máme doma, aby sme vedeli oceniť prácu našich producentov a aby aj vďaka nám a nášmu záujmu mohli milovať svoju prácu, svoje remeslo. Nakoľko sa v uplynulých rokoch hojne rozmohli spolupráce medzi blogermi a firmami, snažím sa vyberať si exkluzívne spolupráce. Myslím, že menej je niekedy viac a práve v oblasti spoluprác to platí dvojnásobne. Dlhoročná prax ma naučila, že čitatelia strácajú o produkt záujem tým rýchlejšie, čím viac blogerov o ňom píše. Pre spoločnosti je preto výhodnejšie osloviť pár kvalitných blogerov, ktorým čitatelia dôverujú, než investovať čas a prostriedky do masívnej kampane, ktorá sa minie účinku. Ak zdieľate rovnaký postoj ako ja, budem veľmi rada, ak si pre prezentáciu vašich produktov a služieb vyberiete práve môj blog.

Etický kódex pre transparentnú spoluprácu medzi mnou a značkami

Etický kódex pre spolupráce som spísala v záujme chrániť mojich čitateľov. Tento etický kódex  zaručuje, že všetky mnou napísané blogové príspevky sú nezávislé a odzrkadľujú moje vlastné názory. Ako blogerka rada spolupracujem s domácimi i svetovými značkami. Pri spolupráci si dávam záležať, aby bolo vždy jasné, ktorý článok bol vytvorený v rámci spolupráce a ktorý nie. Môj etický kódex obsahuje tri veľmi dôležité body a to:
1. Som otvorená spolupráci so značkami, ktorých filozofia sa neprieči mojim názorom a presvedčeniam.
2. Obsah mojich blogových príspevkov a príspevkov na iných kanáloch a sociálnych médiách vždy zodpovedá mojim názorom. Tie si nemožno zakúpiť ani ovplyvniť prostredníctvom spolupráce.
3. Formy spolupráce môžu byť rôzne - môže ísť o platené recenzie, poskytnutie produktov na testovanie, linkbuilding, venovanie produktov či služieb do súťaží a iné.

 Všetky sponzorované články spoznáte podľa milého banneru na konci príspevkov:V prípade záujmu o spoluprácu ma môžete kontaktovať na e-mailovej adrese:
suediamondofficial@gmail.com